A spirituális világ rejtelmei
Ásványok:
Ásványok vannak jelen a természeti környezetben. Ezek a földfelszín felszínén és a föld alatt találhatók. Ezek homogén szilárd anyagok és rendszeres szerkezeteik vannak. Az ásványokat kőzetekben, ércekben és természetes ásványi lerakódásokban találják. Például a hematit és a magnetit a vasércekben található. Az ásványok, mint a drágakövek és a gyémántok ritkák. Számos ásványi anyag létezik, és alakjukat, színüket, szerkezetüket és tulajdonságainkat tanulmányozhatjuk. Egyes ásványi anyagok fényesek (például: arany, ezüst), és néhány nem. A csiszolás az ásványok természetes módon szétesik. Egyes ásványok kockákra oszlanak, és néhányan szabálytalan alakokra osztottak. Az ásvány keménységének mérésére Mohs-skálát alkalmaznak. Ez egy 1-10 méretarányú, és a gyémánt 10-es értékű abban a skála szerint, amely sokkal nehezebb, mint a talkum, amelynek értéke 1.
Kristályok:
A kristályok szilárdak, amelyek szerkezetet és szimmetriát rendeltek. A kristályok atomjai, molekulái vagy ionjai különös módon vannak elrendezve, így hosszú sorrendűek. A kristályok természetesen előfordulnak a földön, mint nagy kristályos kőzetek, mint a kvarc, gránit. A kristályokat élő szervezetek is alkotják. Például a kalcitot puhatestűek termelik. Víztartalmú kristályok vannak hó, jég vagy gleccserek formájában. A kristályok fizikai és kémiai tulajdonságaik szerint kategorizálhatók. Ezek kovalens kristályok (például: gyémánt), fémkristályok (például pirite), ionos kristályok (például: nátrium-klorid) és molekuláris kristályok (például: cukor). A kristályok különböző formájúak és színűek lehetnek. A kristályok esztétikai értékűek, és úgy vélik, hogy gyógyító tulajdonságokkal bírnak, így az emberek ékszereket használnak. Ráadásul az emberek olyan kristályokat használnak, mint a kvarc, hogy üvegeket, órákat és egyes számítógép alkatrészeket készítsenek.
Összegzés:
Definíció szerint a kristály "homogén kémiai vegyület, rendszeres és időszakos atomrendezéssel.A példák a halit, a só (NaCl) és a kvarc (SiO 2). De a kristályok nem korlátozódnak az ásványokra: a legtöbb szilárd anyagot, például cukrot, cellulózt, fémeket, csontokat és még DNS-eket is tartalmazzák. "
" Az ásvány természetes természetben előforduló vegyi anyag.
A legtöbb ásványi anyag kristályos. "